inez
Projekt domu: Z187
Powierzchnia: 197 m2
Koszt budowy (pod klucz): brak danych
Blog czytało - 25624 użytkowników
Wpisów - 27
Komentarzy - 8
Obserwuje - 7059
Oceń blog:
2016-01-19

No i koniec imprezy. Dom ukończony we wrześniu ale dopiero wczoraj (biurokracja) udało się uzyskać oficjalną peczątkę oznaczającą odbior budynku. Załapaliśmy się jako pierwsi (!!) w 15-to letniej historii firmy na kotrolę PINB po zakończeniu prac. Już na początku wspominałem P Agnieszce, że ta budowa nie będzie "standardowa".. I się sprawdziło.

Jak to na końcu należałoby parę słów podsumowania.

Na budowie zużyto 49879 sztuk gwoździ, 18 pił, 241 brzeszczotów, 9 młotków..

Żartuję ;) Nie o takie podsumowanie chodzi. Jak wspominałem na początku lektóra tych blogów pomogła mi bardzo w wyborze wykonawcy mojego domu. Więc w podsumowaniu należałoby chyba parę słów o firmie napisać.. ;)

Nie żałuję dokonanego wyboru. Dom jest wykonany solidnie i zgodnie "ze sztuką" (co również potwierdziła kontrola ;) ). Oczywiscie trafiały nam się jakieś spięcia czy różnice poglądów. Nie da się. Dwoje obcych ludzi gdzie jeden buduje dom po raz pierwszy a drugi.. właśnie ? 50 ? może 100 ?. Parę lat już "się buduje". Nie ma takiej możliwości żeby mieć taki sam pogląd i zdanie na wszystkie zagadnienia (a jest tego masa..) które pojawiają się w czasie budowy.

Najważniejsze jest to, że zawsze udawało się znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony. Często bywało tak, że coś zrobione inaczej niż ustalaliśmy (co na początku wywolywało właśnie moje "wzburzenie") po głębszym zastanowieniu i po rozmowie okazywało się, że w sumie to jest zrobione lepiej bo... Także po kilku takich razach nauczyłem się nie "awanturować" tylko spokojnie zapytać dlaczego zrobione jest inaczej ? I zazwyczaj okazywało się, że robiąc inaczej .. mieli rację ;). Nie bez znaczenia była tu postawa Szefowej ;))  i wszystkich ludzi z firmy. Jednym słowiem - dogadywaliśmy się ;)

Wszystkie ekipy były super.Widać, że każdy miał ogromną wiedzę i doświadczenie w swoim fachu.Nikt nie odwalał roboty - tak se inwestor namalował - to tak robimy. Jak coś było wymyślone "nie koniecznie" wszycy podpowiadali jak to można zrobić lepiej, lub jak na którejś budowie rozwiązali taki problem. Korzystajcie z tej wiedzy - jest bezcenna !.

Jako, że dom został oddany po terminie - otrzymaliśmy sowity rabat od firmy - opisany w formularzu rozliczeń jako właśnie "rabat za opóźnienie" ;)) i było to znacznie więcej niż należące się z umowy kary. Firma (pewnie p. Agnieszka..) wzieła pod uwagę moje podwyższone koszta ;)  związane z opóźnieniami i godziwie je zrekompensowała. Dodatkowo w jednej z pozycji we wspomnianym formularzu zamiast kwoty do zapłacenia pojawił się wpis "prezent od firmy Inez na nowy dom" ;)). Ot tak.

Po prostu po ludzku. Bardzo po ludzku ;)

Już parę dni mrozu za nami - więc mogę potwierdzić (nie oszukują ;)) dom okazał się bardzo ciepły i prrzytulny

a ogrzewanie go elektrycznie nie jest zabijajacym wydatkiem. Nie bójcie się kanadyjczyków ! (przynajmniej tych od Inez ;)

W domu nie ma jakiś "zabójczych" niedoróbek psujących estetykę - jak to wyczytałem w jednej z opini, a to co się zdarzyło - wiadomo nie myli się ten co nic nie robi- skrupulatnie zgłaszam i będzie usunięte przy przeglądzie.

Zostaną poprawione też już "nasze" szkody powstałe przy przeprowadzce, mebelki ciężkie i nieforemne bywają - zrobią -a nie muszą..To kolejny miły akcent nie ?.

No i jak to w każdym podsumowaniu -  nie może zabraknąć sztandarowego :

- Czy skorzystałby Pan ponownie z usług firmy Inez ? ;)

Na pewno. Czeka nas jeszcze "przegląd po sezonie" oraz już parę rzeczy które "zrobiłbym teraz inaczej" - może dam radę namówić Inez na małe "roboty uzupełniające". Także dom skończony - ale nasza współpraca jeszce nie ;))

 
Ostani akcent - znak firmowy "na maskę" ;))
No i wspomniana już wczesniej pieczęć - "organ nie wniósł sprzeciwu" - czyli dom jest odebrany i gotowy do użytkowania ;))
KOMENTARZE 
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.
2016-01-22 12:58:18 
Orzech.blogibudowlane.pl
o, gratulacje :) to mi kurczę przypomina że ja tez się powinienem wreszcie zająć papierami :/Budowa domów kanadyjskich pod klucz
Projekty domów szkieletowych
Kompleksowa obsługa


projekt i realizacja: papcomputer.pl